Obnova Štolní kyselky - čištění odtoku pramene

19.08.2013 09:04

Ve čtvrtek 15. 8. 2013 jsme zahájili realizaci projektu Obnova Štolní kyselky první akcí, a sice vyčištěním odtoku pramene. Obec Drmoul se postarala o posekání trávy na cestě k pramenu a podél stružky, abychom měli k výkopu přístup. Zakoupili jsme nářadí – lopaty, hrábě, rýče, krumpáče, doplnili rukavicemi a dobrovolní pracovníci vyčistili stružku, vedoucí od dutého kmenu do nedalekého potůčku. Stružka byla viditelná, ale zarostlá plevelem a zanesená kameny a půdou. Při práci se začala ve stružce již brzy objevovat tekoucí voda a byli jsme příjemně překvapeni  vydatností pramene. Kmen vývěru jsme vyčistili od napadaného listí.

Pramen jsme znovu navštívili po dvou dnech. Ve stružce se již usadila rozvířená zemina a výkopem protéká čistá pramenitá voda.

Nyní je pramen připraven k opravě samotného jímání, které provede pracovník Svazu ochránců přírody.  Během září a října bude vyrobena stříška a instalována nad vývěrem pramene. 

 

    

 

Zpět