Socha sv. Jana Nepomuckého odhalena

04.08.2014 10:34

V sobotu 2. srpna 2014 se sešli občané obce Tři Sekery a hosté z okolí u kostela Čtrnácti sv. pomocníků v nouzi ve Třech Sekerách ke slavnostnímu odhalení obnovené sochy sv. Jana Nepomuckého.

Socha z roku 1765 byla vyčištěna, byl opraven a zabezpečen podstavec sochy a v bezprostředním okolí sochy byly provedeny parkové úpravy. Soše bude příští rok 250 let, je starší než kostel, u kterého se nachází. Díky působení povětrnostních vlivů byl kámen zčernalý a porostlý mechy. Obnovená socha, stojící mezi třemi krásnými stromy, nyní krásně doplňuje celé prostranství mezi kostelem a minimuzeem Bouda.

Finanční příspěvek na obnovu sochy obdržela obec Tři Sekery od Nadace Via z Fondu kulturního dědictví 2014.

 

Bližší informace  fotografie z projektu najdete zde.

 

 

 

Zpět