Výstava starých pohlednic - projekt "Z historie do současnosti"

31.01.2014 22:06

V pátek v podvečer se zástupci Mariánskolázeňska o.p.s. sešli s hosty z bavorské obce Mähring, panem Franzem Schönerem a se sběratelem starých pohlednic a fotografií panem Wolfgangem Müllerem, aby vybrali vhodné podklady pro sestavení výstavních archů obce Mähring. Na velmi zajímavé schůzce jsme měli možnost prohlédnout si velké množství krásných dobových dokumentů, ze kterých nebylo snadné vybírat. Mezi fotografiemi byly i zajímavé obrázky z hraničního přechodu mezi Českou republikou a Bavorskem. Vybrané pohlednice a fotografie nám byly zapůjčeny pro skenování a společně k nim byly sestaveny popisky. 

Výstava starých i novějších pohlednic bude zahájena 25. února 2014 v 16:00 hodin v kostele Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi v obci Tři Sekery.

Více informací k projektu najdete zde.

 

Zpět