Z historie do současnosti

 
Mariánskolázeňsko, o.p.s. připravilo projekt, díky kterému chce veřejnosti představit historické pohlednice obcí v okolí Mariánských Lázní a obcí v blízkosti hranice v sousedním Bavorsku. Pohlednice, jejichž část zapůjčilo k publikaci Městské muzeum Mariánské Lázně, budou naskenovány a sestaveny podle jednotlivých obcí na výstavní archy. Na konci měsíce února bude výstava slavnostně otevřena v obci Tři Sekery, poté bude putovat po obcích a koncem měsíce března se přesune za hranice do obce Neualbenreuth.
Cílem této výstavy je zveřejnění krásných a zajímavých pohlednic, které veřejnosti přiblíží historii našich obcí a pomohou poznat také historii obcí našich sousedů.
 
Na těchto stránkách Vás budeme informovat o průběhu tohto projektu, naleznete zde pozvánky i fotografie.
 
 
Fotografie z otevření výstavy v obce Markt Neualbenreuth (Bavorsko) dne 28. března 2014:
 
 

 
Zde přinášíme fotografie z putování výstavy po obcích Svazku Mariánskolázeňsko:
 
Dolní Žandov
 
 
Drmoul
 
 
Lázně Kynžvart
 
 
Stará Voda
 
 
Trstěnice
 
 
Velká Hleďsebe
 
 
Vlkovice
 
 
 
 
Výstava starých pohlednic bude putovat po všech členských obcích Svazku Mariánskolázeňsko (Drmoul, Dolní Žandov, Lázně Kynžvart, Stará Voda, Trstěnice, Tři Sekery, Valy, Velká Hleďsebe a Vlkovice) a to v měsíci březnu 2014. Harmonogram výstavy naleznete zde:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotografie ze zahájení výstavy dne 25. února 2014 v kostele Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi v obci Tři Sekery:
 
          
 
 
Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření výstavy starých fotografií, které se koná 25. února 2014 od 16:00 hodin v obci Tři Sekery, v kostele Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi.
 
 
 
Dne 31. ledna 2014 přijeli zástupci obce Mähring - pan Franz Schöner (člen zastupitelstva) und pan Wolfgang Müller (sběratel), se kterými jsme společně vybrali vhodné materiály pro výstavu:
 
První aktivitou tohoto projektu je kulatý stůl, který se koná dne 23. ledna v sídle Mariánskolázeňska, o.p.s.:
 
 
 
 
                    
 
Spolufinancováno Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Investice do vaší budoucnosti