Putování za vajíčkem aneb Jak šlo vejce na vandr

Pozvánka ke stažení zde.
Fotogalerie ke stažení zde.
Fotoreportáž ke stažení zde.
 
Dne 17. 4. 2019 od 8:30 hodin proběhla velikonoční akce PUTOVÁNÍ ZA VAJÍČKEM ANEB JAK ŠLO VEJCE NA VANDR. Akce byla zaměřena na děti z mateřské školy a žáky 1. třídy škol ORP Mariánské Lázně. Jedná se o další aktivitu v řadě uskutečněných vzdělávacích akcí v rámci projektu Vzdělávání na Mariánskolázeňsku, jehož nositelem za ORP Mariánské Lázně je dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko.  Projekt VZDĚLÁVÁNÍ NA MARIÁNSKOLAZEŇSKU navazuje na dosažené cíle MAP I Rozvoj vzdělávání na Mariánskolázeňsku, a obsahuje kroky a aktivity, které povedou školy k naplnění VIZE a rozvoji. Budou realizovány aktivity, které pomohou školám rozvíjet jejich vnitřní potenciál a spolupráci. Současně podpoří konkrétní opatření ke zvýšení kvality vzdělávání v území v MAP I realizací neinvestičních aktivit, které jsou komplementární s aktivitami škol hrazených z výzev na zjednodušené projekty. Projekt je spolufinancován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) řízený Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.  
Příjemné slunečné počasí v tento jarní den přálo a do velikonoční akce se zapojilo celkem patnáct mateřských a základních škol. Celkem se zúčastnilo 510 dětí a 64 dospělých osob. 
 
Putování za vajíčkem začalo pro děti na Sportovním areálu Viktorka Mariánské Lázně a předlohou akce byla pohádka „ Jak šlo vejce na vandr“. Veselá pohádka o vajíčku, kterému se nechtělo jen tak nečinně čekat, až se z něj vylíhne kuře, a zakutálelo se do světa na zkušenou. Cestou se k němu přidalo několik zvířecích kamarádů. Vandrovali a vandrovali, až dovandrovali do černého lesa. A děti, jako to vajíčko, se vydaly na cestu, během putování plnily různé úkoly a při jejich plnění se k nim přidávala zvířátka -  husa, pejsek, kocourek, koza a ježek.  A tak jako vejce a zvířátka si i děti „poradily“ s třemi loupežníky. A jako v každé pohádce končí pohádka s dobrým koncem, tak i naše jarní putování končilo šťastně.  Na konci 1,5 km putování v místě přírodního parku Prelátu všem na vandru vyhládlo. A tak pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení. U občerstvovací stanice byli připraveni dobrovolní hasiči z Drmoulu, kteří opékali vuřty.  Pro děti, a troufáme si říct že i pro paní učitelky, bylo připravené zábavné focení ve fotokoutku.  Nevšedním zážitkem pro některé děti určitě bylo i setkání s živými kuřátky. 
 
Závěrem dopolední akce si děti užily i krásné přírodní atrakce. Přírodní park Prelát je ideální místo pro odpočinek rodin a dětí.  Provozovatelem volnočasového parku Prelát je Správa městských sportovišť p.o., kterým děkujeme za poskytnutý prostor altánu v areálu Prelátu.  
 
Děti si do svých škol a školek odnesly v košíčkách nejen krásné fotky, ale i dárečky a ovoce. 


Více zde: https://www.marianskolazensko.org/spoluprace-na-projektech-marianskolazensko-o-p-s-/putovani-za-vajickem-aneb-jak-slo-vejce-na-vandr/