Turnaj ve vybíjené - II. ročník

Mariánskolázeňsko, dobrovolný svazek obcí realizuje projekt MAP II - Vzdělávání na Mariánskolázeňsku z výzvy č. 02_17_047 pro Místní akční plány rozvoje vzdělávání II v prioritní ose 3 OP z MŠMT. V rámci uvedeného projektu MAP II a ve spolupráci zapojených základních škol do projektu jsme v regionu zorganizovali pro žáky škol v ORP Mariánské Lázně II. ročník Turnaj ve vybíjené.
 

Termín konání turnaje : 2. 4. 2019

Místo turnaje: Sportovní hala Milana Prokeše, Lázně Kynžvart

Pozvánka ke stažení zde.

Tisková zpráva ke stažení zde.

Turnaj ve vybíjené - I. ročník

Mariánskolázeňsko, o.p.s. a Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko (dále jen Svazek) sdružující obce: Dolní Žandov, Drmoul, Lázně Kynžvart, Mariánské Lázně, Stará Voda, Trstěnice, Tři Sekery, Valy, Velká Hleďsebe, Vlkovice a Zádub - Závišín vyhlašují Turnaj ve vybíjené.

Vybíjená je dětská míčová hra, při které se hráči snaží zasáhnout ve vytyčeném prostoru soupeře míčem a vyřadit ho tak ze hry (vybít).

Vytyčená herní plocha má rozměry 18x9 metrů, rozdělená na poloviny, ohraničená postranními a zadními čarami. Hraje se s míčem na volejbal.

Hra na družstva

Obvykle proti sobě hrají dvě družstva, z nichž každé obsadí polovinu hrací plochy. Každé družstvo má kapitána, ten se postaví do zázemí za soupeřovu polovinu. Na začátku hry se losem určí, kdo má míč. Míč musí být nabitý, tzn., že hráč musí nejprve chytit míč hozený jiným hráčem, teprve pak může vybíjet, tzn. snažit se zasáhnout míčem některého ze soupeřů. Hráč, který je zasažen, vypadává a odchází do zázemí za soupeřovu polovinu. Tam se může dále účastnit hry (nahrávat, vybíjet). Neplatí zásah od země nebo od stěny. Hráč se také může zachránit, pokud míč chytí. S míčem jsou povolené 3 kroky. Když jsou vybiti všichni hráči v poli, jde do hry jako poslední kapitán, který má jeden život jako všichni ostatní. Vítězí družstvo, které vybije všechny protivníky včetně kapitána, případně v časovém limitu vybije více soupeřů. 

Více informací o pravidlech hry naleznete zde.                                                                                                         

Termín konání turnaje: 18. 10. 2017                                                                                                              

Místo turnaje: tělocvična v ZŠ Úšovice Mariánské Lázně 

Tisková zpráva z konané akce ke stažení zde.

Pozvánka ke stažení zde.

Fotografie z konané akce naleznete zde.