Slatinský běh

Slatinský běh - X. ročník

 

V sobotu 23. 9. 2023 se bude konat již X. ročník Slatinského běhu.

IX. ročník Slatinského běhu se konal v neděli 25. 9. 2022. Předešlé ročníky se vždy uskutečnily v sobotu, nyní jsme běh posunuli na neděli z důvodu probíhajících komunálních voleb.  Počasí nám opět přálo. Účast každý rok není sice velká, účastníci a jejich doprovod si přesto pochvalují komornější a přátelskou atmosféru.  Celkem startovalo 22 běžců ve třech kategoriích – děti (7 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (6 účastníků). Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru v kategorii žena postavila i účastnice z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastníci vyzkoušeli hod granátem, střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení. Všichni účastníci zvládli připravené disciplíny výtečně.
Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, sladké pohoštění. Tentokrát místo špekáčku na ohni opečeného jsme všem přítomným nabídli výborný gulášek z kuchyně Villa Dino Mariánské Lázně. Na vítěze jednotlivých kategorií čekalo slavnostní vyhlášení, kdy všichni běžci obdrželi medaile, diplomy a drobné dárky. A někteří účastníci běhu (zejména děti se činily) si odnesli plné koše hub. Houby v lesích totiž rostly „na každém rohu“. 
 
Rok uteče a my coby pořadatelé slatinského běhu se budeme těšit na další ročník. Příští rok nás čeká jubilejní X. ročník a už teď máme nápady na nějaké speciální překvapení pro účastníky běhu. Všem účastníkům a jejich doprovodu patří dík, že nám zachovávají svoji přízeň.  Nemalé poděkování patří i zástupcům Obce Stará Voda za pořadatelskou pomoc. 
 
Plakát v CZ ke stažení zde.
Plakát v DE ke stažení zde
Výsledková listina - kategorie ženy zde.
Výsledková listina - kategorie muži zde.
Výsledková listina - kategorie děti zde.
Tisková zpráva ke stažení v CZ zde.
Tisková zpráva ke stažení v DE zde.
 

Slatinský běh - IX. ročník

V neděli 25. 9. 2022 se bude konat již IX. ročník Slatinského běhu.

VIII. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 18. 9. 2021. Všichni jsme určitě uvítali bezdešťové počasí a dokonce i sluníčko se na nás usmálo. I když byla menší účast než v minulých ročnících, o to víc nás těší, že někteří účastníci a i jejich doprovod se stále vracejí a pochvalují si přátelskou atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 18 běžců ve třech kategoriích - dětí (5 účastníků), ženy (6 účastnic), muži (7 účastníků). Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru v kategorii muži postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastníci vyzkoušeli hod granátem, střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení. Všichni účastníci zvládli připravené disciplíny výtečně.
Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, koláčků a na ohni opečeného špekáčku. Na vítěze jednotlivých kategorií čekalo slavnostní vyhlášení, kdy všichni běžci obdrželi medaile, diplomy a drobné dárky. 
 
Rok uteče a my coby pořadatelé slatinského běhu se budeme těšit na další ročník běhu. Zejména X. ročník pro nás bude výzvou připravit nějaké speciální překvapení pro účastníky běhu. Všem účastníkům a jejich doprovodu patří dík, že nám zachovávají svoji přízeň. To je pro nás náboj do organizování dalšího ročníku. Velké poděkování si zaslouží jako vždy i Záchranná služba Royal Rangers za zdravotnický dohled na trati a za poskytnutí menšího ošetření jedné ze závodnic.  Nemalé poděkování patří i zástupcům Obce Stará Voda a SDH Drmoul za pořadatelskou pomoc. 
 
Plakát CZ ke stažení zde.
Plakát DE ke stažení zde.
Fotodokumentace ke stažení zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
Výsledková listina - kategori ženy zde.
Výsledková listina - kategorie muži zde.
Výsledková listina - kategorie děti zde.
 
 

Slatinský běh - VIII. ročník

V sobotu 18. 9. 2021 se bude konat již VIII. ročník Slatinského běhu.
 
VII. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 19. 9. 2020. Počasí nám přálo a stejně jako loni slunečné počasí podpořilo sportovní výkony. Účast v letošním ročníku byla stejná jako v loňském a předloňském ročníku. Co nás víc těší, že někteří účastníci a jejich doprovod se stále vracejí a pochvalují si přátelskou atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - dětí (9 účastníků), ženy (5 účastnic), muži (7 účastníků). Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem, střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení.
Všichni účastníci zvládli běh i disciplíny výborně. Odměnou pro ně byla medaile, účastnický list a také občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, sladkého pohoštění a ovoce. Na závěr akce si všichni opékali špekáčky, které po takových výkonech přišly každému vhod.
 
Plakát CZ ke stažení zde.
Plakát DE ke stažení zde.
Startovní listina - kategorie děti zde.
Startovní listina - kategorie muži zde.
Startovní listina - kategorie ženy zde.
Fotodokumentace ke stažení zde.
Tisková zpráva CZ ke stažení zde.
Tisková zpráva DE ke stažení zde.
 
 

Slatinský běh - VII. ročník

V sobotu 19. 9. 2020 se bude konat již VII. ročník Slatinského běhu.
 
VI. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 21. 9. 2019. Dle předpovědi počasí jsme byli připraveni na slunečné počasí. Což se nakonec potvrdilo a sluníčko nabilo účastníky k nejlepším běžeckým výkonům. Účast v letošním ročníku zůstala stejná jako v loňském ročníku. Co nás více těší, že někteří účastníci a jejich doprovod se stále vracejí a pochvalují si přátelskou atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - dětí (6 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (6 účastníků). V mužské kategorii se na startovní dráhu postavili dva zástupci na elektrokolech. Samozřejmě, že jejich výkon poháněný elektřinou nemohl zasáhnout do celkového umístění v kategorii mužů. Oba bavorští účastníci přesto obdrželi speciální ocenění. Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem, střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení. Všichni účastníci zvládli připravené disciplíny výtečně. Odměnou pro ně byla jako každoročně medaile, diplom a drobné dárky. Drobné dárky nám poskytla Policie ČR. Za to jim patří velké poděkování. Letos jsme všechny účastníky obdarovali i „speciálními dárky“, a to produkty regionálních prodejců. Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, ochutnávka regionálních potravin a na ohni opečený špekáček.  
 
Plakát CZ ke stažení zde.
Plakát DE ke stažení zde.
Fotogaleri ke stažení zde.
 
Výsledky závodu: 
 
Startovní listina - kategorie děti zde.
Startovní listina - kategorie ženy zde.
Startovní listina - kategorie muži zde.
Tisková zpráva v CZ ke stažení zde.
Tisková zpráva v DE ke stažení zde.
 

Slatinský běh - VI. ročník

 
V sobotu 21. 9. 2019 se konal již VI. ročník Slatinského běhu.

 

V. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 22. 9. 2018. Dle předpovědi počasí jsme byli připraveni na studené a větrné počasí. Což se nakonec potvrdilo, ale určitě jsme všichni uvítali, že se nakonec nepotvrdilo deštivé počasí. I když byla menší účast, než v minulých ročnících, o to víc nás těší, že někteří účastníci se stále vracejí a pochvalují si atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - děti (5 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (7 účastníků). Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem a střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle.

Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, výborného štrůdlu a na ohni opečeného špekáčku. Pro vítěze jednotlivých kategorií bylo připraveno slavnostní vyhlášení, kdy všichni běžci obdrželi medaile, diplomy a drobné dárky.

Start závodu je v 10:00 hodin.

Pro účastníky bude tak jako každý rok zajištěno občerstvení.

Tisková zpráva ze dne 23. 9. 2019 ke stažení zde.

Pressebericht vom 23. 9. 2019 zum Download finden Sie hier.

Fotogalerie ke stažení zde.

Výsledky závodu:

Startovní listina - kategorie dětí zde.

Startovní listina - kategorie ženy zde.

Startovní listina - kategorie muži zde.

Plakát Slatinský běh 2019 ke stažení zde.

Mapa trasa pro dospělé zde.

Mapa trasa pro děti zde.

 

Slatinský běh - V. ročník

V sobotu 22. 9. 2018 se bude konat již V. ročník Slatinského běhu. 
IV. ročník Slatinského běhu se konal za příjemného slunečného počasí a všichni přítomní byli příjemně naladěni. I když byla menší účast než v minulých letech, o to úžasnější byla vzájemná komunikace a atmosféra. Strávili jsme nádherný den v překrásné krajině, která je nedotčená průmyslem a civilizací. Celkem startovalo 26 běžců ve třech kategoriích – děti (6 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (11 účastníků).  Zaběhat si přišli i 2 ženy, jedno dítě a jeden muž z německé strany (trasa je nedaleko hranic ze SRN). Na trati, která měřila 5 km pro dospělé a 2,5 km pro děti čekal závodníky opět hod granátem, střelba ze vzduchovky a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení.
 
Start závodu je v 10:00 hodin. 
 
Pro účastníky bude zajištěno občerstvení.
 
Prohlédněte si fotografie z minulých ročníků, nechte se inspirovat a přijďte si zaběhat!
 
Plakát Slatinský běh 2018 ke stažení naleznete zde.
Mapa - trasa pro dospělé zde.
Mapa - trasa pro děti zde.
Mapa - Jak se dostanete ze Tří Seker na Slatinu zde.

 

Výsledky závodu:

kategorie děti - startovní listina ke stažení zde.

kategorie ženy - startovní listina ke stažení zde.

kategorie muži - startovní listina ke stažení zde.

Tisková zpráva ze dne 24. 9. 2018 ke stažení zde.

 

Fotodokumentace zde.

Letošní ročník Slatinského běhu je realizován v rámci projektu Clara III: Rozvoj společné partnerské spolupráce veřejné správy v česko-bavorském regionu, spolufinancovaného z prostředků Evropské unie
z programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020.

Více informací o projektu naleznete zde: https://www.marianskolazensko.org/projekty/projekty-svazku-marianskolazensko/evropska-uzemni-spoluprace-eus-2014-2020/clara-iii/
 

Slatinský běh - IV. ročník

V sobotu 23. 9. 2017 se bude konat již IV. ročník Slatinského běhu. Ve třetím ročníku nás mile překvapil i velký zájem ze strany závodníků. Celkem startovalo 41 běžců ve třech kategoriích – děti (12 účastníků), ženy (15 účastnic), muži (14 účastníků). Zaběhat si přišlo i 7 německých občanů. 
 
Start závodu je v 10:00 hodin. Trasa pro dospělé měří 5 km, trasa pro děti je dlouhá 2,5 km. Trasa závodu povede opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring.Obě trasy povedou přes státní hranici na území Bavorska.
Ani tentokrát nebudou chybět 3. disciplíny: hod granátem, střelba ze vzduchovky a plazení.
 
Startovné: dospělí 50,- Kč, děti zdarma.
 
Pro účastníky bude zajištěno občerstvení.
 
Prohlédněte si fotografie z minulých ročníků (tato strana dole), nechte se inspirovat a přijďte si zaběhat!
 
Plakát Slatinský běh 2017 ke stažení naleznete zde.
Mapa - trasa pro dospělé zde.
Mapa - trasa pro děti zde.
Mapa - Jak se dostanete ze Tří Seker na Slatinu zde.
 
Tisková zpráva ze dne 25. 9. 2017 ke stažení zde:                                                                                           
 

 

Výsledky závodu: 

kategorie děti - startovní listina ke stažení zde

kategorie ženy - startovní listina ke stažení zde

kategorie muži -  startovní listina ke stažení zde

FOTOGALERIE zde

 

 

Slatinský běh - III. ročník 

V sobotu 24. 9. 2016 se bude konat III. roční Slatinského běhu. Předešlé dva ročníky přinesly řadu zkušeností i nových nápadů, proto už se moc těšíme na třetí ročník. I letos budou na běžecké trase připraveny doplňující disciplíny. Se zdravotnickým dohledem pomůže Royal Rangers a samozřejmě nachystáme i občerstvení. 

Start závodu je v 10:00 hodin, jednotliví běžci budou startovat ca. po 2 minutách. Trasa pro dospělé měří 5 km, trasa pro děti je dlouhá 2,5 km. Obě trasy vedou přes státní hranici na území Bavorska, obce Mähring, kde se koná 1. disciplína - hod granátem. Dospělí oběhnou trasu na německém území, děti se od granátu vrátí zpět do České republiky a další disciplínou bude střelba ze vzduchovky vleže. Krátce před cílem pak čeká poslední disciplána - plazení.

Startovné: dospělí 50,- Kč, děti zdarma.

Pro účastníky bude připraveno občerstvení.

Prohlédněte si fotografie z minulých ročníků (tato strana dole), nechte se inspirovat a přijďte si zaběhat!

  • Plakát Slatinský běh 2016 ke stažení naleznete zde.
  • Mapa - trasa pro dospělé zde.
  • Mapa - trasa pro děti zde.
  • Mapa - Jak se dostanete ze Tří Seker na Slatinu: zde.

Tisková zpráva ze dne 27. 9. 2016 ke stažení zde.

Článek v "Der Neue Tag" ze dne 29. 9. 2016 ke stažení zde.

 

Výsledky závodu: 

kategorie děti - startovní listina ke stažení zde

kategorie ženy - startovní listina ke stažení zde

kategorie muži - startovní listina ke stažení zde

 

 

 

 

- - -

 

 

Slatinský běh - II. ročník

 
Druhý ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 26. září 2015, opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring.
Do závodu se přihlásilo celkem 26 běžců a běželo se v kategoriích děti, ženy a muži. Trasa dospělých měřila ca. 5 km a obsahovala tři disciplíny - hod granátem, střelbu ze vzduchovky a plazení. Dětská trasa měřila ca. 2,5 km a obsahovala také všechny tři disciplíny. Obě trasy překračovaly státní hranici.
 
Výsledky závodu:
 
Kategorie: děti
Jméno Čas Umístění
Michal Tomáš 00:21:41 1.
Adam Kuna 00:27:15 2.
Markéta Kučerová 00:28:07 3.


Kategorie: ženy
Jméno Čas Umístění
Lucka Hraběová 00:40:51 1.
Klára Becková 00:42:46 2.
Eliška Chadimová 00:45:58 3.


Kategorie: muži
Jméno Čas Umístění
Tomáš Podzimek 00:25:13 1.
Michal Štefec 00:27:10 2.
David Strnad 00:32:53 3.

 

     
 
Startovní listiny ke stažení zde.
 
Vítězové i účastníci byli odměněni medailemi a malými dárky. Pro všechny - účastníky, pořadatele i diváky bylo připraveno pohoštění.
Přinášíme odkaz na fotografie ze závodu a děkujeme panu Janu Kunovi ze Staré Vody za bohatou fotodokumentaci.
Další fotografie, hlavně předání cen, naleznete zde.
 
Děkujeme všem, kteří pomohli s přípravou a organizací závodu a těšíme se na další ročník.
 
 
 
Zveme Vás na II. ročník Slatinského běhu:
 
V sobotu 26. září 2015 od 10:00 hodin se bude konat II. ročník Slatinského běhu. Po prvním "testovacím" ročníku, který byl zkouškou a "průzkumem trhu" jsme se rozhodli pokusit se založit malou tradici a připravit druhý ročník běhu, tentokrát již s cennými zkušenostmi.
Přesto, že na prvním ročníku nebyla až tak velká účast běžců, ti, kteří se odhodlali, byli nadšeni a akce se jim moc líbila.
I tentokrát bude Slatinský běh přeshraniční, se třemi disciplínami. Kategorie budou dvě - dospělí a děti. Startovné pro dospělé činí 50,- Kč, pro děti je zdarma.
Samozřejmě, že bude zajištěn zdravotnický dohled (Royal Rangers) a po odvedených sportovních výkonech i zasloužené pohoštění.
 
Plakát ke stažení naleznete zde.
Plánek trasy pro dospělé ke stažení zde.
Plánek trasy pro děti ke stažení zde.
Mapku a popis cesty na Slatinu z obce Tři Sekery naleznete zde.
 
 
 
Těšíme se na Vaši účast!
 
- - -
 

Slatinský běh - I. ročník

Na první říjnovou sobotu připravil Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko 1. ročník přeshraničního "Slatinského běhu".
Pokusili jsme se vytyčit pro běžce zajímavou trasu, která nebyla úplně jednoduchá, výškový profil sliboval trochu námahy při běhu po signálce, a zpestření ve formě tří disciplín - hodu granátem, střelbě ze vzduchovky a plazení "pod hraničními dráty". Start a cíl běhu byl na území bývalé obce Slatina u altánku, trasa byla dlouhá 5 km, zhruba polovina vedla po českém území a druhá polovina po území sousedního Bavorska, obce Mähring.
 
Protože se v tuto sobotu konalo jak v českém, tak bavorském příhraničí více zajímavých akcí, počet běžců byl poměrně malý, diváci převažovali, ale alespoň jsme tak měli možnost nasbírat cenné zkušenosti s organizací takovéto sportovní akce. 
 
Zde přinášíme výsledky běhu:
 
Jméno Obec Čas Místo
Podzimek Tomáš Valy 00:27:52 1.
Strnad David Valy 00:34:57 2.
Hrdličková Marta Tři Sekery 00:41:15 3.
Zeitler Benjamin Plössberg 00:44:14 4.
Lárová Marie Tři Sekery 00:49:51 5.
Procházková Eva Stará Voda 00:56:00 6.
Procházková Eva ml. Stará Voda 01:03:24 7.

                                Všem běžcům srdečně gratulujeme.

Samozřejmě - jak už je u nás zvykem - účastníky čekalo během závodu pohoštění ve formě výborného guláše, kávy, čaje a moučníku. 

Chceme touto cestou poděkovat všem, kteří nám s organizací Slatinského běhu pomohli: starostům obcí Stará Voda - Evě Procházkové, Valů - Quido Vlkovi, Velké Hleďsebe - Bohumilu Kovaříkovi a Tří Seker - Dagmar Strnadové, záchranné službě Royal Rangers, která naštěstí nemusela zasahovat, ale postarala se o dobrý pocit bezpečí; dobrovolníkům, kteří zajišťovali službu u startu/cíle a u jednotlivých disciplín; zastupiteli obce Mähring Franzovi Schönerovi, který pomohl s organizací na bavorské straně a všem závodníkům, kteří našli odvahu v říjnovém sobotním dopoledni včas vstát a proběhnout se. Závodníci hodnotili akci velmi pozitivně, což nás podpořilo v chuti připravit druhý ročník běhu. Ve spolupráci s bavorskou stranou plánujeme další běh na září roku 2015, čímž se už teď těšíme na zajímavý den se sportem a zábavou.
 
 
 
Start a cíl Slatinského běhu
 
David Strnad
 
Eva Procházková ml.
 
Benjamin Zeitler
 
Marie Lárová
 
Marta Hrdličková
 
Eva Procházková
 
Tomáš Podzimek
 
Záchranná služba Royal Rangers
 
Pohoda po závodě
 
 
Další fotografie naleznete také na neoficiálních stránkách obce Tři Sekery: zde